ANIMALFEST 2020:

TARGI ANIMALFEST ZAPRASZAJĄ 23-24 MAJA 2020 NA MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE  

Organizator: Grupa MTP

Animal Fest 2019 – nowy wymiar targów zoologicznych

ANIMAL FEST to raj dla pasjonatów psów, kotów, akwarystyki, terrarystyki, egzotycznych ptaków oraz mniejszych zwierząt.

Targi ANIMAL FEST to dwudniowe wydarzenie organizowane w dniach od 26 do 27 października 2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich w pawilonie 3a. Organizatorem wydarzenie jest Grupa MTP, działająca na rynku od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Grupa MTP to przede wszystkim dobrze zaprojektowane wydarzenia, na które składa się ponad sto imprez targowych zlokalizowanych zarówno na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w Poznań Congress Center, Arenie Poznańskiej jak również obiektach zewnętrznych. Dodatkowo Grupa MTP oferuje szereg usług związanych z budową i aranżacją stoisk, sprzedaż biletów za pośrednictwem własnej bileterii ToBilet.pl, wynajem hoteli, usługi reklamowe oraz gastronomię i catering. Bogate doświadczenie Grupy MTP zdobyte na przestrzeni lat jest kluczem do sukcesu, czynnikiem wyróżniającym jest ranga, zasięg i jakość organizowanych wydarzeń.

 

ANIMAL FEST to kontynuacja projektu Aqua&Zoo, który jest realizowany od 2008 roku, projekt ten został jednak poszerzony o nowy zakres tematyczny dzięki czemu ma możliwość nadążyć za rosnącym popytem w branży zoologicznej. Targi są skierowane przede wszystkim do miłośników wszystkich zwierząt towarzyszących, zarówno tych mieszkających w domu jak również na zewnątrz. ANIMAL FEST to raj dla pasjonatów psów, kotów, akwarystyki, terrarystyki, egzotycznych ptaków oraz mniejszych zwierząt. Targi zoologiczne to idealne miejsce spotkań hobbystów, zarówno doświadczonych i znanych hodowców jak również początkujących pasjonatów pragnących wymienić się doświadczeniem lub poszukujących wiedzy i fachowej porady na temat odżywiania czy pielęgnacji zwierząt. Projekt oferuje również szereg atrakcji dla dzieci, zwiększając ich świadomość związaną z opieką nad zwierzętami jak również dając niepowtarzalną możliwość zobaczyć na żywo okazy dotąd spotykane jedynie w podręcznikach do przyrody. Celem eventu jest zapewnienie dobrze spędzonego czasu w rodzinnej atmosferze jak również edukacja młodszego pokolenia. ANIMAL FEST jest skierowane również do dystrybutorów i producentów oraz sklepów posiadających w swojej ofercie artykuły dla zwierząt domowych, a także przedstawicieli usług związanych z hodowlą, tresurą i pielęgnacją zwierząt towarzyszących.

 

Program ANIMAL FEST jest bardzo obszerny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pawilon 3a skupi znane marki i sklepy zoologiczne gdzie będzie można zapoznać się z nowościami w branży jak również zakupić produkty po zasięgnięciu opinii eksperta. Pasjonatów akwarystyki zaciekawi z pewnością kolejna edycja Mistrzostw Polski Dyskowców organizowana przez Polski Klub Miłośników Dyskowców oraz wystawa trendów akwariowych organizowana przez Fundację Akwarystyka.com. Dopełnieniem części akwarystycznej będą warsztaty z perfekcyjnego przygotowania akwarium. Miłośników ptaków może zainteresować V edycja Pucharu Papug Polski organizowanego przez Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Canaria. Dzięki współpracy z Poznańskimi Dniami Zwierząt Egzotycznych nie zabraknie obszernej wystawy najbardziej egzotycznych gatunków zwierząt połączonej z panelem edukacyjnym. Psiarzy z pewnością zainteresuje tor do Agility i flyball, na którym odbędą się pokazy i szkolenia przygotowane przez profesjonalnych trenerów. Chilaland Nosework Poznań zademonstruje jak potężnym narzędziem w poszukiwaniach wszelkich zapachów jest psi nos. Dla miłośników kotów przewidziano pokaz kotów rasowych organizowany przez Felis Posnania. Wszystkich miłośników czworonogów z pewnością zainteresują pokazy groomerskie, oraz strefa porad dla opiekunów zwierząt. Ciekawym dopełnieniem może okazać się Eko Farma  ze zwierzętami wiejskimi. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, panel zbudowany z części wystawniczej, pokazowej, konferencyjnej i seminaryjnej jest wciąż rozszerzany. Planowany jest cykl prelekcji na temat hodowli zwierząt towarzyszących, oraz pokazanie zwierząt jako terapeutów w leczeniu np. autyzmu.

 

Do udziału w ANIMAL FEST zapraszamy producentów i dystrybutorów oferujących w swoim asortymencie produkty dla wszystkich gatunków zwierząt domowych, a także przedstawicieli usług związanych z hodowlą, tresurą i pielęgnacją zwierząt towarzyszących.