Organizator:

Nosework, czyli sprawdzian psich nosów!

Podziel się

Przekonaj się czym jest Nosework i weź udział w ciekawych lekcjach.

 

 

Nosework jest sportem wywądzącym się od pracy psów policyjnych. Podstawowym akcesorium wykorzystywanym w pracy z psem jest metalowy lub plastikowy pojemniczek z umieszczonym wewnątrz bawełniany patyczkiem nasączonym olejkiem zapachowym. W trakcie zawodów pies odnajduje właściwy pojemniczek spośród kilkunastu pustych, pojemniczki przygotowywane są co najmniej jeden dzień przed zawodami. Zawody Noseworkowe można podzielić na kilka kategorii, rozpoczynając od wstępnej, w ramach której przeprowadza się egzamin kwalifikujący do kategorii właściwych. W trakcie zawodów psy mogą poszukiwać zapachu na świeżym powietrzu, w budynkach, w pojazdach, w wodzie oraz identyfikować zapach spośród innych lub ich braku. W najtrudniejszej, kategorii Master łączy się wszystkie poprzednie elementy i zwiększa poziom trudności. Co ciekawe do poszukiwań w zawodach używa się trzech zapachów – olejek cynamonowy, goździkowy oraz pomarańczowy.

Nosework to nie tylko zawody ale przede wszystkim świetny sposób na aktywne spędzenie czasu z czworonogiem. W tym sporcie nie ma ograniczeń co do rasy, wieku lub predyspozycji sportowo/ruchowych. Taka aktywność zwiększa samodzielność psa, wzmacnia pewność siebie i pozwala uspokoić nadpobudliwe osobniki.

W trakcie ANIMAL FEST Chilaland Nosework Poznań zaprezentuje potęgę psiego nosa i przeprowadzi ciekawe lekcje ! Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Poznańskie, do pawilonu 3a, gdzie w dniach od 26 do 27 października odbędą się targi zwierząt towarzyszących.